Çanakkale Şehitlerimiz 18 Mart 2016 Cuma günü ilçemizde düzenlenen törenle Zaferin 101. Yıl Dönümünde anıldı. Tören Güdül Kaymakamlığı binası önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulması,şehitlerimiz için bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´ nın okunmasıylabaşladı.TörendeJandarma Ast. Kd. Çvş. Murat ŞEKER günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.Törene Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda Safiye Akdede Çok Programlı Anadolu Lisesi´nin hazırlamış olduğu programla devam edildi.Anma törenine Güdül Kaymakamı Sayın Fatih ARIKOĞLU, İlçe Jandarma Komutanı Ökkeş TEKİN, Belediye Başkanı Hava YILDIRIM,Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer YALÇIN, ,daire amirleri,şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve gaziler katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Safiye Akdede Çok Programlı Anadolu LisesiMüdürü Özgür IŞIK yaptı.Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti ,öğrencilerin okumuş olduğu yazı,şiir ve yapmış oldukları büyük beğeni toplayan tiyatro gösterisiyle program devam etti .Çanakkale Savaşı ve şehitlerimizle ilgili video gösterisi sunuldu.Çanakkale şehitlerimiz için Safiye Akdede Çok Programlı Anadolu Lisesinin okumuş oldukları 9 Hatim için yapılan Hatim Duası ile program bitirildi. Program sonunda misafirlerimize " Çanakkale Savaşı Yemek Menüsü" olan yağsız buğday çorbası-şekersiz üzüm hoşafı ve Türk Bayrağı motifli kurabiyeler ikram edildi.
Kaymakamımız Sayın Fatih ARIKOĞLU şehit ailelelerimiz ve gazilerimize verilen yemekte onlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.