19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLAMALARI

Sakarya Meydan Muhaberesi'nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM'since Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK'e, "MAREŞAL" rütbesi ile "GAZİ" ünvanı verilmiştir.

Bu sene 94'üncü yıldönümünü kutladığımız Gaziler Günü programı saat 10.00'da Atatürk Büstü önüne çelenklerin konulması ile başladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Uzm.Jan. II.Kad.Çvş. Yaşar TUNCER tarafından yapıldı. Konuşmasında "Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin yanı sıra, Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin varoluş mücadelesinde ve İç Güvenlik Harekatı sonucunda kazanılan gazilerimizi onurlandırıldığımız gündür. Gaziler Günü, canlarını bu aziz millete adayan tüm gazilere kutlu olsun. Bizi bu mutlu günle onurlandıran herkese şükranlarımızı sunarız. Dün olduğu gibi bugün de, aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve milli değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Bizim için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz." dedi.

Kutlama programı sonrası İlçemiz Kaymakamı Sayın Fatih ARIKOĞLU , kurum amirleri ,gazilerimiz ve vatandaşlarla birlikte Hükümet Konağı bahçesinde sohbet ederek gazilerimizin anılarını dinlediler.