Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve KALEM Derneği işbirliğinde Hacı Bayram-ı Veli Konulu Kompozisyon Yarışması ve 2017 “Ankara” 3. Fotoğraf Yarışması devam etmektedir. Yarışmalar ile ilgili gerekli detaylar Ankara Kalkınma Ajansı resmi internet adresinde bulunmaktadır.
 
 
Hacı Bayram-ı Veli Konulu Kompozisyon Yarışması;
 
 ‘Ankara’daki ortaokul ve lise öğrencileri arasında Ankara’nın sembol değerlerinden biri olan Hacı Bayram-ı Veli konulu kompozisyon yarışması düzenlenerek; toplumumuza ve insanlığa değer katan Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatının araştırılarak öğrenilmesini sağlamak ve genç nesillerimizin milli ve manevi şuurunun güçlendirilmesi hedeflenmektedir.' Yarışmaya başvurmak http://www.ankaraka.org.tr/tr/data.asp?id=3670 linkini kullanabilirsiniz.
 
 
 
Ankara Kalkınma Ajansı 3. Fotoğraf Yarışması;
 
 'İnsanların görsel mesajları daha kolay algıladığı günümüz dünyasında; Ankara’nın kalkınma, üretme dinamiklerinin ve tüm alt bileşenlerinde sahip olduğu potansiyelin tanıtılması, dolayısıyla yeni yatırımların özendirilmesini hedeflenmektedir.' Yarışmaya başvurmak için http://www.ankaraka.org.tr/tr/data.asp?id=3625 linkini kullanabilirsiniz.