Güdül Halk Eğitimi Merkezi 2014-2015 Yıl Sonu Şenliği

İlçemizde hayat boyu öğrenme faaliyetleri gibi önemli bir görevi üstlenen Halk Eğitimi Merkezimiz 2014-2015 eğitim öğretim dönemini yıl sonu şenliği ile tamamlamış oldu.

El sanatları ve İş-Kur sınıf sunumlarının ağırlıklı olduğu şenlikte, TURGEM Seğmen Ekibi ile AGEM Halk Dansları Topluluğu da sahne aldı. Programa İlçe Kaymakamımız Sn. Fatih ACAR, eşleri Sn. Esra ACAR, Belediye Başkanı Sn. Hava YILDIRIM, Büyükşehir BelediyeMeclis Üyesi Sn. Muzaffer YALÇIN ile birlikte daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bu eğitim öğretim yılında 4 ile 74 yaş aralığında toplamda 1229 vatandaşımıza 108 kurs açan Merkezimizin belge töreninde, en küçük ve en büyük öğrencilerimize belgelerini Kaymakamımız, Ankara genelinde örnek uygulamalar arasına giren Çinicilik kursunun belgesini ise eşleri takdim etti.

Bu yıl ülke genelinde sayılı merkezin gerçekleştirebildiği İŞKUR kurslarımızın büyük bir başarı göstererek kazandıkları Ankara 2.liği madalya ve kupalarınıBelediye Başkanı Hava YILDIRIM ve Büyükşehir BelediyeMeclis Üyesi Muzaffer YALÇIN verdiler.

Bu yıl öğrenim çağı dışında kalmış birçok vatandaşımızı yeniden eğitim öğretim sistemi içine alan Açık Ortaokul ve Açık Lise okullarımızı temsilen İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından öğrencimize diploma verildi. Sunulan belge, diploma, madalya, kupa ve hediyelerin ardından, belge veren tüm amirlerimize Çinicilik sınıfımızda özel olarak tasarlanarak hazırlanan çini tabaklaröğrencileri tarafından takdim edildi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sn. Cumhur GÖREN, konuşmalarında kurs ve kursiyer sayılarında üst sıralarda bulunan kurumun, ilimizde örnek uygulamalara imza attığını ifade etti.

Çini, tezhip, takı, iğne oyası, nakış, ebru gibi el sanatları kursları, Okullar Hayat Olsun Projesi ile okullarımızda destekleyici kurslar, taekwon do, pilates, fitness, halkoyunları gibi sportif kurslar, aşçılık, sürü yönetimi, işletme hijyen eğitimi, kalorifercilik, bilgisayar, kuaförlük gibi mesleki kursların yanı sıra okul öncesi, okuma yazma, açık ortaokul ve açık lise sınıfları ile eğitim ve öğretim yılını tamamlayan merkezimiz, Güdül Kaymakamlığı, Güdül Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kalkınma Ajansı, Ulusal Ajans, KOSGEB, İŞKUR, SYDV Projelerine de yazım ve uygulama aşamalarında ortak olarak katılmıştır.